Podświetlane luksfery 0
Podświetlane luksfery. Podświetlane pustaki szklane. Światło w luksferach. Podświetlany bar z pustaków szklanych.

Jak podświetlić luksfery | pustaki szklane?

Luksfery same w sobie dają światło, ale tylko wtedy, gdy jest jasno. Można zadać pytanie: co zrobić, aby ściana z pustaków szklanych świeciła np. wieczorem, gdy nie ma już promieni słonecznych?

       Odpowiedz nasuwa się sama, mianowicie należy ścianę z luksferów podświetlić. Istnieje kilka sposobów na podświetlenie ściany lub okna z luksferów, mianowicie można w każdej warstwie pomiędzy pustakami szklanymi położyć pasek ledowy, w zależności od preferencji, ale my proponujemy ledy RGB bo można się dopasować do koloru ścian, nastroju w jakim jesteśmy lub po prostu doświetlić białym światłem pomieszczenia. Nie ukrywam, jest to pracochłonne przedsięwzięcie, ale efekt może nas zadziwiać przez wiele lat. Najlepiej i najbardziej efektywnie podświetlać ściany i przeszklenia wewnątrz budynków. A przed przystąpieniem do montażu ściany z pustaków szklanych powinno się skorzystać z porady elektryka lub jemu powierzyć czynność ułożenia instalacji LED.  Należy przewidzieć źródło zasilania i sterowanie podświetleniem, może być zamontowane na ścianie lub pilot przenośny. Aby efekt podświetlenia był najlepszy proponujemy odpowiednio przygotować luksfery przed przystąpieniem montażu w ścianie z luksferów.

        W tym przypadku, jeżeli są to luksfery ze wzorem należy tak ustawić luksfer, aby każdy wzór na ścianie czołowej był w tej samej konfiguracji. Następnie górną warstwę farby zabezpieczającej bok pustaka szklanego należy zedrzeć na szerokość paska LED tj., ok 1 cm. Po zamontowaniu pierwszej warstwy pustaków szklanych kładziemy pasek LED światłem do dołu przyklejając go np. bezbarwnym klejem Soudal Fix All Crystal, następnie dla zabezpieczenia po długości taśmy oklejamy białą taśmą klejącą, chroni ona przed działanie zaprawy klejowej do pustaków szklanych.

       Przy każdej warstwie pustaków szklanych wyprowadzone jest połączenie równoległe podłączone do zasilania. Czynność powtarzamy przy każdej poziomej warstwie. Przy budowie ściany z luksferów należy pamiętać o odpowiednich dystansach, czyli krzyżyki do luksferów o odpowiednich parametrach 6 lub 10mm. Należy też pamiętać o zbrojeniu ściany z pustaków szklanych, tym bardziej jak ściana jest wolnostojąca.

 Następnym sposobem jest system do kabin prysznicowych Light My Wall do samodzielnego montażu. Jest on o tyle praktyczniejszy, gdyż można wymienić pasek LED zamontowany ściennie z pustaków szklanych po awarii lub przepaleniu diody LED. Cały zestaw zawiera profile montażowe poziome i pionowe oraz widoczne profile czołowe. W skład zestawu gotowego okablowania wchodzą: zasilacz, kontroler z pilotem, taśmy LED. Zestawy do podświetlenia ściany z pustaków szklanych, produkowane są na szerokość 78; 97,5; 117; oraz na 136,5 cm. Jeżeli chodzi o wysokość: 175,5; 195; 214,5; 234 cm. Wybór pustaków szklanych zawsze należy do Państwa, luksfery o wymiarach 19x19x8 występują w różnych wzorach i kolorach. My proponujemy pustaki szklane bezbarwne przy użyciu diod LED RGB. Przy użyciu diod białych można zastosować pustaki szklane kolorowe, luksfery barwione w masie, satynowane jedno lub dwustronnie. Należy pamiętać o bezpieczeństwie i taką operację powinno się przeprowadzać w obecności elektryka lub elektronika.

 Inna formą podświetlenia ściany z luksferów jest wpuszczenie po obwodzie (jeżeli warunki techniczne na to pozwalają) taś m LED w profilach wpuszczonych w ścianę (ościeże otworu). Czynność podświetlenia należy przewidzieć przed montażem ściany lub przeszklenia z pustaków szklanych. Najładniej jak profile są zamontowane w licu wykończenia ościeża tak aby światło padało równolegle na ścianę z pustaków szklanych. Takie rozwiązanie podświetlenia ściany można zastosować po obu stronach luksferów. Oczywiście nie będą świeciły wszystkie luksfery, ale cała ściana będzie podświetlona najbardziej po obwodzie. Proponujemy oświetlać po drugiej stronie ściany, jeżeli jesteśmy po przeciwnej, widzimy wtedy podświetlone pustaki szklane, ale bez źródła światła. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że po awarii paska LED możemy go w łatwy sposób wymienić bez ingerencji w ścianę z luksferów.

 Najtaniej natomiast można podświetlić ścianę z luksferów, montując w suficie po każdej stronie ściany oświetlenie  punktowe przy każdym rzędzie pustaków szklanych. Najlepszy efekt jest wtedy gdy podświetla się przeciwną stronę ściany np. jak jesteśmy w łazience to podświetlamy stronę od korytarza. I tu wybór luksferów należy do Państwa, lecz należy mieć na uwadze fakt gdzie będą zamontowane luksfery. Jeżeli w łazience to proponujemy pustaki nieprzezierne (Xenon, Java, Arctic) lub satynowane jedno lub dwustronnie. Jeżeli jednostronnie to gładką stroną od powierzchni narażonych na działanie wody.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pustaki szklane | Luksfery | Szkło fusing | Luksfery ognioodporne E60 EI15 EI30 EI60 EI120 | Okna wentylacyjne do pustaków szklanych | Sklep internetowy Luksfer.pl

Sklep internetowy Shoper.pl